nākamais
iepriekšējais
temati

Waste•smART – radošais konkurss

Mainīt valodu
Lapa Pēdējās izmaiņas 22.03.2023
3 min read
This page was archived on 15.03.2023 with reason: Content is outdated
Apsveriet visus resursus, enerģiju un darbu, kas tiek ieguldīts, lai saražotu pārtikas produktus, automašīnas, apģērbus, mobilos telefonus un visu pārējo, ko mēs ikdienā lietojam. Ja mēs šos resursus neizmantosim atkārtoti un nepārstrādāsim tos, tie var nonākt izgāztuvēs vai atkritumu dedzinātavās. Katru gadu ES pilsoņi saražo vidēji pustonnu sadzīves atkritumu uz cilvēku. Atkritumi var būt zaudējums ekonomikai, kā arī tie var negatīvi ietekmēt vidi un cilvēku veselību.
  • Kā Jūs vērtējat pārtikas atkritumus, būvmateriālu atkritumus, izgāztuves, kompostu?
  • Kā mēs labāk varētu samazināt, atkārtoti izmantot vai pārstrādāt atkritumus?
  • Kā atkritumu atkārtota izmantošana un pārstrādāšana var samazināt prasību pēc jauniem resursiem?
  • Kādu Jūs vēlētos redzēt Eiropas atkritumu politiku nākotnē?

Eiropas Vides aģentūra (EVA) aicina Jūs dalīties ar saviem uzskatiem par atkritumiem Eiropā jaunā radošā konkursā Waste•smART.

submissions cartoons

Izsakiet savas idejas līdz 2013. gada 30. septembrim, ietērpjot tās fotogrāfijā, karikatūrā vai video. Konkursa uzvarētāji saņems naudas balvu, un EVA un tās partneri izplatīs informāciju par finālistu darbiem visā Eiropā.

Kā pieteikties?

  1. Izveidojiet vai radiet oriģinālu fotogrāfiju (garā mala >2000px), īsu video sižetu (30-90 sekundes) vai karikatūru (viens attēls) ar īsu paskaidrojuma tekstu un atbilstoši konkursa noteikumos aprakstītajiem norādījumiem.
  2. Augšupielādējiet datni tiešsaistes koplietošanas vietnē, piemēram, Youtube, Vimeo, Flickr, Shutterfly, Snapfish vai Photobucket.
  3. Aizpildiet tiešsaistes pieteikuma veidlapu, norādot saiti uz savu attēlu vai video.

IESNIEDZIET SAVU PIETEIKUMU

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2013. gada 30. septembris plkst. 12:00 (CET). Dalība ir bezmaksas.

Konkursā var piedalīties visi  EVA dalībvalstu un Rietumbalkānu sadarbības valstu pilsoņi. Dalībniekiem jābūt sasniegušiem 18 gadu vecumu.

Jums ir jābūt autortiesībām uz iesniegtajiem materiāliem. Pieteikuma iesniegšana tiks uzskatīta par apstiprinājumu, ka esat piekritis pieņemt „Konkursa noteikumus” un „Noteikumus un nosacījumus”. „Konkursa noteikumi” un „Noteikumi un nosacījumi” tiks publicēti 2013. gada 1. jūnijā.

Ņemot vērā, ka paredzams liels pieteikumu pieplūdums tieši pirms termiņa beigām, iesakām iesniegt savu pieteikumu savlaicīgi.

Ja Jums ir jautājumi par konkursu, sūtiet e-pastu uz adresi competitions@eea.europa.eu.

Uzzini vairāk par atkritumiem Eiropā

The best way to reduce the environmental impacts of waste is to prevent it in the first place. Storing food well, planning your meals, shopping smart and avoiding excessive packaging are all ways to prevent waste. Many items that we throw away could also be re-used, and others can be recycled for raw materials. Much of the waste we throw away can be recycled. Recycling benefits the environment by diverting waste away from landfills and by providing raw materials for new products. Recycling can also encourage innovation and create jobs. Diverting waste away from landfills prevents pollution that can harm our health and the environment. Reducing, re-using and recycling waste can bring economic gains and secure access to critical raw materials. More jobs at higher income levels are also created by recycling than by landfilling or incinerating waste.

Informācija par konkursu

Balvas

Uzvarētājs katrā kategorijā (foto, video, karikatūras) saņems naudas balvu 500 euro.

Papildus tam tiks piešķirta Jaunatnes balva 500 euro apmērā, ko izvēlēsies no darbiem, ko iesnieguši 18 līdz 24 gadus veci dalībnieki (1995. – 1989. dzimšanas gads) jebkurā konkursa kategorijā.

Visi finālisti piedalīsies cīņā par Skatītāju balvu, kā arī viņu darbus varēs izmantot EVA un tās Eiropas partneru digitālajos un drukātajos materiālos.

Autortiesības uz šajā konkursā iesniegtajiem darbiem saglabā attiecīgie darbu iesniedzēji. Taču visi dalībnieki piešķir EVA tiesības izmantot iesniegtos materiālus vides komunikācijās, norādot darba autoru.

Atlases process

EVA norīkos atlases komisiju, kuras sastāvā būs komunikāciju un vides eksperti un kas izvēlēsies ne vairāk kā 10 finālistus katrā no trim kategorijām. Izvēlēto darbu vērtēšana pēc tam tiks nodota ārējai žūrijai. Uzvarētāju katrā kategorijā noteiks žūrija, kuras sastāvā būs vides komunikāciju eksperti no visas Eiropas.

Lai noteiktu Skatītāju balvas ieguvēju, atlases komisijas izvēlētie darbi tiks nodoti sabiedrības balsojumam, kas norisināsies no 2013. gada 15. oktobra līdz 2013. gada 15. novembrim.

Uzvarētāji tiks informēti ar e-pasta vēstuli. Tāpēc ir ļoti svarīgi norādīt pareizu kontaktinformāciju. Uzvarētāji tiks paziņoti 2013. gada decembrī.

Grafiks

Uzsākta pieteikumu pieņemšana

Pieteikumu iesniegšanas termiņa beigas

Finālistu paziņošana

Sabiedrības balsojuma sākums

Sabiedrības balsojuma beigas

Uzvarētāju paziņošana

2013. gada 1. jūnijs

2013. gada 30. septembris

2013. gada 15. oktobris

2013. gada 15. oktobris

2013. gada 15. novembris

2013. gada 16. decembris

Saites

Permalinks

Geographic coverage

Tags

iegrāmatots zem:
iegrāmatots zem: waste, public outreach
Dokumentu darbības