next
previous
items

СВОБОДНА ПОЗИЦИЯ 7-2002

Европейската Агенция по Околна Среда организира процедура по набиране на кандидати за резервен списък за следните позиции

Референтен No. EEA/B/2002/6 – Служители по проекти – Временни представители (B5/B4)

Описание на работата:

От служителите по проекти се очаква да работят в секретариата и /или да оказват техническа подкрепа на управлението на ЕАОС и научния съвет на ЕАОС, да участват в разработване на работни програми и да извършват задачи, свързани с околната среда и работа по сектори.

Задачи за изпълнение:

Задачите, които следва да извършват служителите по проекти включват съчетание от следното:

  • Секретариат на управителния съвет на ЕАОС, бюрото на ЕАОС и управленския екип;
  • Секретариат на научния съвет на ЕАОС;
  • Оказване на подкрепа при подготовката на работната програма на ЕАОС;
  • Оказване на подкрепа на мениджърите на проекти при разработването и осъществяването на проекти (напр. редактиране, обработване на статистически данни, поддържане и осигуряване на достъп до бази данни, работа в мрежа);
  • Подготовка и подпомагане на организирането и провеждането на срещи и конференции;
  • Координиране и подготовка на материали за доклади и презентации;
  • Работа с Интранет на ЕАОС, Екстранет и уеб сайтове (управление на документи, поддръжка на посетителите, които посещават сайтове чрез достъп с парола);
  • Провеждане на кратки презентации.

Квалификация и трудов опит:

  • Средно образование или съответен трудов опит;
  • Поне 3 години опит във връзка с някоя от пърите четири задачи, изброени горе;
  • Познаване на иснтитуциите и процесите на ЕС;
  • Опит при управлението на срещи, семинари и конференции;
  • Добро познаване и използване на информационните технологии за извършване на задачи;
  • Инициативност и възможност за управляване на собственото време и ресурси;
  • Насоченост към обслужването, тактичност и умение за работа в екип с хора от различни култури.

Изисквания:

Кандидатите трябва да отговарят на следните общи изисквания към крайния срок за приемане на документи за кандидатстване:

  • Да бъдат националност на някоя от страните членки на ЕАОС (страните членки на Европейския Съюз плюс Исландия, Лихтенщайн, Норвегия, България, Чешка Република, Естония, Унгария, Латвия, Литва Полша, Румъния, Словакия, Словения, Кипър, Малта и Турция). Назначаването на граждани от нови страни членки ще се осъществи след ратифицирането на споразумението на членство на ЕАОС;
  • Да отговарят на изискванията за образование, които са описани в частта "Квалификация и трудов опит";
  • Да бъдат пълноправни граждани на съответната страна;
  • Да нямат законово регламентирани ангажименти по отношение на военната служба;
  • Да притежават личностните качества, необходими за изпълнение на задълженията;
  • Отлично да владеят един от езиците на страните членки на ЕАОС и да имат добро владеене на още един от тези езици. Доброто владеене на англисйки език е предимство.

Процедура по кандидатстване:

За да кандидатстват, кандидатите трябва да използват съответния формуляр за кандидатстване на ЕАОС (това е задължително изискване), който може да се намери по следния начинs:

  • 1. По интернет: формулярът за кандидатстване на ЕАОС и текстът на тази обява за работа могат да се разпечатат от уеб сайта на ЕАОС: DOWNLOAD
  • 2. Чрез г-жа Birgitta Døssing (и-мейл: birgitta.dossing@eea.eu.int,
    факс: +45 33 36 72 71, тел: +45 33 36 72 22).

Попълненият формуляр на ЕАОС, надлежно подписан и с ясно посочен референтен номер на пощата и на формуляра, и на плика, следва да се изпрати заедно с необходимите документи на следния адрес:

European Environment Agency
Personnel Department
Kongens Nytorv, 6
DK-1050 Copenhagen K
Denmark

Кандидатурите ще бъдат разгледани единствено ако:

  • са изпратени не по-късно от определения краен срок (важи пощенското клеймо);
  • са попълнени правилно, подписани са и има отбелязана дата;
  • са приложени копия на съответните дипломи;
  • е приложено копие на документ, който удостоверява националността (напр. паспорт);
  • референтният номер на пощата е посочен и на формуляра, и на плика.

Краен срок за кандидатстване:

16-12-2002

Агенцията предоставя равни възможности на всички служители.

Местоработата ще бъде в Копенхаген.

Permalinks

Document Actions