next
previous
items

ОБЯВА НА ВАКАНТНА ПОЗИЦИЯ 3-2001

Европейската агенция за околната среда (ЕЕА) организира процедура за подбор с цел изготвяне на резервна листа за следната позиция:

Секретар (C5/C4) – Референтен № EEA/C/2001/2

Функции и задачи:

Обща секретарска работа и подпомагане на програмите или услугите, извършвани от Агенцията, включително някои или повечето от следните задачи:

  • подготовка на кореспонденцията, регистрация и комплектоване на документи

  • административна работа

  • подготовка и съдействие при организирането на срещи

  • адресиране и изпращане на поща

  • представяне на документация в Интернет

  • поддържане на контакти по телефона, проследяване на графика с крайните срокове

  • подготовка на нагледни и презентационни материали

Квалификация и опит:

  • средно образование, удостоверено с диплома

  • минимум три години опит на секретарска длъжност

  • добри практически умения за работа с компютър при изпълнението на задачите на секретаря

  • чувство за отговорност, също и при работа с поверителни материали

Критерии

В подбора могат да участват кандидати, които към крайната дата за подаване на молбите отговарят на следните основни изисквания:

  • граждани са на една от страните-членки на ЕЕАтраните-членки на Европейския съюз плюс Исландия, Лихтенщайн и Норвегия) ИЛИ

  • граждани са на една от новите страни-членки на ЕЕА (България, Чешката република, Естония, Унгария, Латвия, Литва, Полша, Румъния, Словашката република, Словения, Кипър, Малта, Турция). Изборът на граждани на гореспоменатите страни ще зависи от предварителната ратификация от тези страни на Споразумението за членство в ЕЕА.

  • да отговарят на всички изисквания относно образованието, посочени в раздела “Квалификация и опит”

  • да не са ограничени гражданските им права

  • да са изпълнили законните си задължения по отношение на военната служба

  • да отговарят на личностните изисквания относно задълженията на службата

  • да знаят добре езика на една от страните-членки на ЕЕА и задоволително езика на още една от тези страни. Знанието на английски език е предимство.

Процедура за кандидатстване:

За да подадат молбата си, кандидатите трябва задължително да използват подготвения от ЕЕА оригинален формуляр за кандидатстване, който може да се получи:

  1. По Интернет: Формулярът за кандидатстване за ЕЕА, както и текстът на настоящата обява на вакантна позиция могат да бъдат разпечатани от уеб-страницата на ЕЕА на адрес: http://org.eea.eu.int/organisation/jbs/index.html. (Адресът на уеб-страницата на ЕЕА е: http://www.eea.eu.int).

  2. Като се свържете с г-жа Биргита Дьосинг (e-mail: birgitta.dossing@eea.eu.int , факс: +45 33 36 72 71, тел.: +45 33 36 72 22).

Попълненият формуляр за кандидатстване за ЕЕА, подписан и с ясно посочен референтен номер на длъжността едновременно на формуляра и на плика, трябва да бъде върнат заедно с изискваната документация на следния адрес:

European Environment Agency
Personnel Department
Kongens Nytorv, 6
DK-1050 Copenhagen K
Denmark

Формуляри за кандидатстване се разглеждат само, ако:

  • са изпратени преди посочената крайна дата (датата на пощенското клеймо се счита за доказателство);

  • са надлежно попълнени, подписани и датирани;

  • са приложени фотокопия от съответните дипломи;

  • е приложено фотокопие от документ, удостоверяващ гражданството (като напр. паспорт);

  • референтният номер на длъжността е посочен както на формуляра, така и на плика.

Краен срок за подаване на кандидатурите:

31-01-2002

Подбраните кандидати ще бъдат включени в резервната листа за въпросната позиция и евентуално ще им бъде предложен 5-годишен договор с възможност за продължаването му, в съответствие с условията за наемане на служители на Европейските Общности.

Агенцията предоставя равни възможности за всички кандидати.

Ще се работи в Копенхаген.

Формуляр за кандидатстване

Troubles in downloading the PDF-file?

If you're having troubles in downloading the PDF-file, please go to the trouble shooting page.

Permalinks

Document Actions